فروش گیربکس صنعتی در تهران

گیربکس صنعتی

۵/۵ - (۱ امتیاز)

فروش گیربکس صنعتی در تهران

امروزه در تمامی صنایع معمولا استفاده از گیربکس جهت انتقال نیرو استفاده می شود. به دلیل اختلاف دوران دستگاه های مختلف لازم می شود که نیرو در قسمتی تولید و در قسمتی دیگر مصرف شود. انتقال نیرو به وسیله گیربکس صنعتی صورت می گیرد. در دستگاه های مختلف، از دستگاه های کوچک تا دستگاه های بزرگ از این وسیله استفاده می شود. تطابق دوران ها در دستگاه های ورودی و خروجی کاری است که این دستگاه انجام می دهد. انواع گیربکس صنعتی تولید و در بازار عرضه می گردد. همچنین قیمت گیربکس صنعتی بستگی به مدل و اندازه ای است که تولید شده است، که هرکدام قیمت خاصی دارند.

گیربکس صنعتیگیربکس صنعتی چیست؟

گیربکس صنعتی وسیله ای است که نیرو حرکتی را از منبع تولید نیرو به مصرف کننده نیرو منتقل می‌کند. هم چنین تطبیق دوران ورودی و خروجی نیز کاری است که این وسیله آن را انجام می دهد.

کاربرد گیربکس صنعتی در صنایع مختلف است، و در اندازه های مختلف تولید می شود. در هر صنعتی با توجه به نیاز آن از مدل مناسب استفاده می شود. با توجه به تنوع در نوع آنها می توان برای هر استفاده ای مدل مناسب را انتخاب نمود.

استعلام قیمت و دریافت مشاوره واستاپ

انواع گیربکس صنعتی

گیربکس صنعتی در انواع مختلفی تولید می شوند، که در ادامه به آنها می پردازیم.

 1. گیربکس حلزونی
 2. گیربکس شافت مستقیم
 3. گیربکس دور متغیر
 4. گیربکس مرکب

هرکدام از این نوع گیربکس ها ساختار و شکل خاص خود را دارند و هم چنین از نظر نوع کاربرد نیز با یکدیگر متفاوت می باشند.

اجزای گیربکس صنعتی

گیربکس های صنعتی بیشتر دارای قطعات یکسانی می باشند. این قطعات در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند.

 1. بلبرینگ: از جمله اجزاء اصلی تشکیل دهنده هر گیربکسی می باشد. این قطعات در دو سمت ورودی و خروجی قرار می گیرند و از این طریق نیرو را هرچه بهتر انتقال می دهند.
 2. شفت های ورودی و خروجی: محور های ورودی و خروجی نیرو شفت نامیده می شوند. وظیفه شفت ها انتقال نیرو از مرکز تولید توان به چرخ دنده ها و سپس انتقال آن از چرخ دنده ها به خروجی جهت مصرف می باشد.
 3. پوسته گیربکس: این قطعه محافظی است در برابر ضربات و ارتعاشات، و طوری طراحی می‌شود که این ضربات را تحمل نماید. هم چنین تمامی قطعات داخلی نیز درون این قطعه جای می گیرند.
 4. کاسه نمد: این قطعات از جمله قطعات درونی گیربکس می باشند، که وظیفه محافظت از قطعات داخلی گیربکس از عوامل خارجی را دارند. عوامل خارجی از جمله گرد و خاک و رطوبت در صورت نبود این قطعه می توانند به قطعات داخلی گیربکس آسیب برسانند.
 5. چرخ دنده ها: این قعطات از اصلی ترین قطعات داخلی گیربکس می باشند که وظیفه تبدیل نیروها را برعهده دارند. این قطعات نیز در نوع های مختلفی تولید می شوند به عنوان مثال دو نوع از انواع آنها می توان به نمونه دندانه تخت و دندانه مارپیچی اشاره نمود در نوع مارپیچی نسبت به نوع مستقیم آن سطح تماس بیشتری به وجود می آورد. بنابراین بازدهی بیشتری در این حالت داشته و همچنین نرم تر عمل می نماید.

قیمت گیربکس صنعتی در نوع های مختلف و اندازه های مختلف، متفاوت می باشد. می توانید با توجه به نیازتان نوع و اندازه مناسب را انتخاب نمایید.

استعلام قیمت و دریافت مشاوره واستاپ

اطلاعات لازم در انتخاب گیربکس

برای اینکه بتوانید مناسب ترین نوع گیربکس را انتخاب نمایید توجه به نکات زیر ضروری می باشد.

 1. شرایط محیط کار: از جمله شرایط حساس می توان به گرد و خاک و رطوبت اشاره نمود.
 2. دما: دمایی که گیربکس در آن کار می کند یکی از شرایطی است که در درازمدت بر روی قطعات آن تاثیر می گذارد.
 3. نوع و مشخصات موتور محرک
 4. نوع اتصال بین گیربکس و موتور محرک: مستقیم، کوپلینگ، کلاچ و دور متغیر مواردی هستند که بر روی کارکرد گیربکس تاثیر می گذارند.
 5. نوع ماشین انجام دهنده کار
 6. مقدار بار شعاعی و مماسی و علت آن
 7. آرایش محور ها

نکات مهم در انتخاب گیربکس

پیشنهاد می شود از الکتروموتور با توان بالاتر از حد مورد نیاز استفاده نشود. دلیل این کار این است که شوک و تنش هایی ایجاد می کند که عمر گیربکس را کاهش می دهد. همچنین استفاده از توان بالاتر از مقدار مورد نیاز باعث بالا رفتن هزینه های مصرفی می شود.

در شرایطی نیز می توانید از الکتروموتور بزرگتر استفاده نمایید. گیربکس های صنعتی به شرطی که تعداد اتصالات محدود باشد، می توانند تا صد در صد نیروی گشتاور اسمی خود را تحمل نمایند. در صورتی که تعداد اتصالات زیاد باشد باید گیربکسی انتخاب نمایید که حدودا پنجاه درصد از نیروی گشتاور مورد نیاز بالاتر باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره
1
مشاوره واتساپ
سلام👋
چطور میتونم کمکتان کنم ؟